agrarszektor.hu • 2025. szeptember 17. 10:27
Cápák miatt zártak le strandokat Egyiptom népszerű üdülőhelyein, ahol emberre veszélyes ragadozók jelentek meg a partok közelében, ami különösen érinti a magyar turisták által kedvelt területeket - írja az economx.hu.
Több strand ideiglenes lezárását rendelték el Egyiptomban, miután veszélyes cápafajok jelentek meg Hurghada és Makadi üdülővárosok partjainál - számolt be a SHOT Telegram csatorna, amely videófelvételt is közzétett az esetről. A biztonsági intézkedés körülbelül tíz szálloda strandját érintette, köztük olyan neves létesítményeket, mint az ötcsillagos Labranda Royal Makadi, a Cleopatra Luxury Beach és a Stella Makadi. Egyes helyeken már feloldották a korlátozásokat, de a helyzet továbbra is fokozott óvatosságot igényel.
Az utazási irodák már a jövőbeli foglalásokat intéző turistákat is tájékoztatják a kialakult helyzetről. Egy novemberre utazást tervező orosz vendéget például már előzetesen figyelmeztettek, hogy az üdülőhelyek strandjainak közelében cápák tartózkodnak.
Szakértői vélemények szerint tigriscápák és bikacápák okozzák a problémát. Különösen a bikacápa jelent fokozott veszélyt, mivel előszeretettel tartózkodik a part menti sekélyebb, melegebb vizekben, és az emberre kifejezetten veszélyes fajnak számít.
Egyiptomban legutóbb 2023-ban történt halálos cápatámadás, amikor Hurghadában egy tigriscápa végzett egy 23 éves orosz turistával. A ragadozó többszöri támadása közül a második bizonyult végzetesnek. A jelenség nem egyedülálló a régióban: 2025 nyarán Törökország népszerű üdülőhelyein is több cápainváziót észleltek.