Megoldás a tejszektornak? - Új módszerrel segítenének az ágazaton

agrarszektor.hu
Egységesen elfogadott és alkalmazott tejönköltség-számítási módszer kidolgozását tűzte ki célul az Agrár Klub. A módszerrel a szektor szereplői mérhetővé és összehasonlíthatóvá válnak, a szektorátlagok megismerése pedig elősegíti azt is, hogy a vállalatok egymástól tanuljanak, illetve meghatározzák saját ágazati helyzetüket.

AGROBÉRLET: 2 KONFERENCIA 1 HELYEN, KOMBINÁLT JEGGYEL 50% KEDVEZMÉNNYEL | AGROFOOD + AGROFUTURE

Az AGROFOOD 2024 konferenciánkkal egy helyen rendezzük meg az AGROFUTURE 2024 konferenciát május 23-án, melyre az érdeklődők kedvezményes, 50%-os jegyet vásárolhatnak 56 900 Ft + Áfa / fő áron.

Az AGROFUTURE 2024 konferenciánkkal egy helyen rendezzük meg az AGROFOOD 2024 konferenciát május 22-én, melyre az érdeklődők kedvezményes, 50%-os jegyet vásárolhatnak 54 400 Ft + Áfa / fő áron.

Részvételi szándékát az online jelentkezés során jelezheti a regisztráció második oldalán található megjegyzés mezőben az "AGROBÉRLET" kóddal.

A tejkvóta áprilisi megszüntetése komoly kihívásokat, ugyanakkor lehetőségeket is jelent a magyar tejágazat számára. Ezért a K&H Csoport és az Agrár Európa Kft. az Agrár Klub legutóbbi rendezvényén arra kérte a szakma meghatározó cégeit, hogy egy közös, mindenki által elfogadható és alkalmazható struktúrát alakítsanak ki az önköltség - számítási módszerre.

Jelenleg ugyanis azoknak a gazdálkodóknak is meg kell állapítaniuk a saját termelésű készleteik önköltségét, akik nem kötelezettek önköltségszámítási szabályzat készítésére. Emiatt cégenként eltérő, mi számítandó bele az önköltségbe. Egyes cégek például a fajlagos önköltség számításánál csak az értékesített tej mennyiségét veszik alapul, mások pedig a született borjú élősúlyát is beleszámolják a kalkulációba. Az eltérő számítási módszer miatt a kapott eredmények nem összehasonlíthatók.

Az ágazat részéről nem először merül fel az igény egy közösen elfogadott és alkalmazott tejönköltség-számítási szerkezet kialakítására - mutatott rá Tresó István, a K&H Agrárfejlesztési főosztály vezetője. Nehéz összehasonlítani, illetve értékelni az ágazat cégeit sokszor a cégek sem tudják elhelyezni magukat az ágazaton belül. Egy egységes struktúra javítaná a szektor cégeinek mérhetőségét, értékelhetőségét, ezzel pedig az egész ágazat átláthatóbb lenne - tette hozzá.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2024
Fenntarthatóság és innováció az agráriumban - AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!
AgroFood 2024
Élelmiszeripari körkép - AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!
EZT OLVASTAD MÁR?