Kitört a vihar: cseresznye nagyságú jég verte el ezt a térséget

agrarszektor.hu2025. szeptember 9. 08:58

Szórták a jeget és ontották magukból a vizet a zivatarok keleten és északon hétfőn. A lassan mozgó cellákat felhőszakadás, több helyen egy-két centi átmérőjű jégszemek kísérték. A zivatarok estére kelet, északkelet felé távoztak, ám az éjszaka második felében érkezett az újabb hullám, ami ismét az ország északi, északkeleti felén okozott inkább viharokat, reggelre több helyen jégkopogás ébresztett.

Magassági hidegörvény indította be a légkört az Északi-középhegységben és az Alföld keleti, északkeleti felén hétfőn, már hajnalban elindult tegnap a műsor Hevesben és a Jászságban. A lassan araszoló zivatarokat sokfelé felhőszakadás és kis méretű jég kísérte, a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék nem egy helyen villámárvizeket eredményezett. Bátonyterenyén például kéthavi eső esett, közel 120 milliméter - írja az Időkép. Miskolcra jeges felhőszakadás zúdult, a Miskolctapolcán elhelyezett automata 51 milliméter csapadékot mért.

Az éjjeli villámshowból bőven jutott az Alföldre, reggelre északkeleten kezdődött el a műsor. A középső tájakról indultak, a Tiszán átvonulva a Tiszántúl középső részét szórták meg alaposan a villámok az éjszaka második felében. Reggel a zivatarok Tiszaörvényen cseresznyényi jeget dobáltak.

Címlapkép forrása: Getty Images
Címkék:
csapadék, eső, jég, időjárás, jégeső, zivatar, vihar, felhőszakadás, reggel, éjszaka, villám, villámlás,