agrarszektor.hu • 2026. június 23. 19:29
Szombaton Aszódon dőlt országos melegrekord, a HungaroMet 37,1 fokot mért, ami 0,1 fokkal múlta felül a korábbi rekordot. Az elmúlt két napban országos rekordok nem születtek, viszont vasárnap a fővárosban megdőlt a napi melegrekord.
Újpesten 36,5 fokig emelkedett a hőmérséklet, ami 0,7 fokkal múlta felül a 19 évvel ezelőtti, 2007-es rekordot. Akkor szintén Újpesten 35,8 fokot rögzítettek. Egyelőre a meglévő rekordok nincsenek veszélyben, viszont a hét második felében fölénk húzódik a hőkupola Nyugat-Európa felől. Ekkor már több melegrekord is megdőlhet és a legmagasabb, harmadfokú hőségriadót is elrendelhetik - írja az Időkép.
Címlapkép forrása: Getty Images
Címkék: