Az élelmiszeriparban mindenki szerződést szeg

agrarszektor.hu
Hol a termelők, hol a felvásárlók szegik meg a szerződéseket az élelmiszeriparban, ez okozza hogy mára teljesen bizonytalanná vált a hazai élelmiszer-termelés - közölte Éder Tamás, az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetségének elnöke egy szakmai konferencián.

AGROBÉRLET: 2 KONFERENCIA 1 HELYEN, KOMBINÁLT JEGGYEL 50% KEDVEZMÉNNYEL | AGROFOOD + AGROFUTURE

Az AGROFOOD 2024 konferenciánkkal egy helyen rendezzük meg az AGROFUTURE 2024 konferenciát május 23-án, melyre az érdeklődők kedvezményes, 50%-os jegyet vásárolhatnak 59 400 Ft + Áfa / fő áron.

Az AGROFUTURE 2024 konferenciánkkal egy helyen rendezzük meg az AGROFOOD 2024 konferenciát május 22-én, melyre az érdeklődők kedvezményes, 50%-os jegyet vásárolhatnak 56 900 Ft + Áfa / fő áron.

Részvételi szándékát az online jelentkezés során jelezheti a regisztráció második oldalán található megjegyzés mezőben az "AGROBÉRLET" kóddal.

Jelentősen mértékben lehetne növelni a magyar élelmiszertermelést - számol be a Joint Venture Szövetség szerdai szakmai konferenciáján elhangzottakról a Kossuth Rádió. Kardeván Endre agrárigazgatásért felelős államtitkár szerint a magyar élelmiszer-ágazat ma 20 százalékos többletet állít elő, ami akár 50 százalékra is növelhető lenne. A fórumon szó esett arról is, hogy milyen problémákat idéz elő a rendkívül gyenge szerződéses fegyelem a gazdák és a felvásárlók között.

A magyar agrárium és élelmiszergazdaság problémáinak nagy része abban gyökerezik, hogy ma Magyarországon rendkívül alacsony színvonalon van a szerződéses fegyelem. Hiszen rossz termés esetén a gazdák próbálnak kibújni a szerződésben vállalt kötelezettségek alól, bővebb termésnél, nagyobb kínálat idején viszont a felvásárlók veszik semmibe a papírokat, és néznek olcsóbb alapanyagok után a piacon.

Éder Tamás, az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége (ÉFOSZ) elnöke elmondta, a szerződések megszegése teljes bizalmi deficitet okozott az élelmiszer-előállítás szereplői között, ráadásul teljesen kiszámíthatatlanná teszi a gazdálkodást.

" Nem véletlen, hogy a magyar élelmiszeripar a rendszerváltás óta elvesztette exportpiacainak negyedét" - tette hozzá az ÉFOSZ elnöke.

A piaci bizalom visszaállításán és a szerződéses fegyelem megteremtésén kívül, a kis és közepes gazdálkodók egymással, illetve a nagy feldolgozókkal való szövetkezésére lenne szükség.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2024
Fenntarthatóság és innováció az agráriumban - AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!
AgroFood 2024
Élelmiszeripari körkép - AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!
EZT OLVASTAD MÁR?