Problémás élelmiszereket találtak: ezeket sózták rá a magyarokra?

MTI2026. június 10. 19:28

Országos élelmiszer-biztonsági ellenőrzést tartott a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a kormányhivatalok bevonásával, az akcióban 413 mozgó vendéglátó egységet, büfékocsit és food truckot vizsgáltak meg. Az ellenőrzések több esetben tártak fel higiéniai és dokumentációs hiányosságokat, a kiszabott bírságok összege pedig meghaladta a 17 millió forintot - közölte az NKFH szerdán.

Továbbra is a higiéniai előírások megsértése a legnagyobb probléma az ágazatban: 43 esetben állapítottak meg ilyen jellegű szabálytalanságot. Emellett 41 alkalommal merültek fel hiányosságok a kötelező dokumentáció és a HACCP-nyilvántartások vezetésével összefüggésben, míg műszaki problémákat 32 esetben tártak fel az ellenőrök. Kiemelten érzékeny területnek bizonyult a fogyaszthatósági és minőségmegőrzési idők betartása is.

Pozitív tapasztalat ugyanakkor, hogy a benzinkutakon üzemelő vendéglátóhelyek működése többnyire megfelelt az előírásoknak. Az ellenőrzések célja volt az is, hogy a vendéglátó vállalkozások működése hosszú távon is megfeleljen az élelmiszer-biztonsági előírásoknak. A mozgó vendéglátás népszerűsége évről évre nő, különösen a fesztiválok, szabadtéri rendezvények és turisztikai helyszínek környezetében, ezért fontos, hogy a fogyasztók minden körülmények között biztonságos és megfelelő minőségű élelmiszerekhez jussanak - mutatott rá közleményében a hatóság.

Címlapkép forrása: Getty Images
Címkék:
élelmiszer, bírság, turizmus, ellenőrzés, fogyasztó, élelmiszerhigiénia, fogyasztóvédelem, élelmiszer-biztonság, higiénia, hatósági-ellenőrzés, előírás, minőségmegőrzés, vendéglátás,