Elkezdett havazni: fehérednek a városok, itt már mindent ellepett a hó

agrarszektor.hu2025. október 3. 08:14

Egy mediterrán ciklonnak köszönhetően kiadós csapadék érkezik a balkáni országokba. A hegyekben néhol már 10-20 centis hótakaró alakult ki csütörtökön. Hazánkba jelentős csapadékot nem hoz a mediterrán ciklon. Keleten lesz felhősebb miatta az égbolt, kisebb eső csak a határhoz közeli területeken fordulhat elő.

Egy tőlünk délre örvénylő mediterrán ciklon okoz kiadós csapadékot több balkáni országban, ahol az eső mellett havazás is érkezett a hegyvidéki területekre - írja az Időkép. Havazott Horvátország magasabban fekvő területein, a Zavižan meteorológiai állomáson, 1594 méteres magasságban fehérbe borult a táj. Eközben az Adria partvidékét bóra sújtja. A szélvihar miatt több komp- és katamaránjáratot töröltek, a szigetek és a part közötti hajózás jelentősen lelassult, helyenként teljesen leállt.

Bosznia egyik legjelentősebb síterepére Jahorinaban jelentős, 15-20 centis hótakarót pakolt le eddig a mediterrán ciklon. A Déli- és Keleti-Kárpátok 1800-2000 méter fölötti régióiban is jelentősebb, 10-12 centis hóréteg alakult ki. A ciklon szombat reggelig helyenként 100 millimétert meghaladó esőt hozhat Szerbia és Románia déli részére, valamint Bulgáriába. A Dinári-hegység legmagasabb csúcsain több mint 30 centis hótakaró alakulhat ki. 

Címlapkép forrása: Getty Images
Címkék:
mediterrán, csapadék, eső, időjárás, , szerbia, horvátország, havazás, ciklon, hótakaró,