agrarszektor.hu • 2026. január 25. 19:32
Erősen felhős, borult, párás, éjszaka kiemelten a Dunántúlon nagy területen ködös idő várható. Több hullámban, összességében többfelé várható eső, záporeső és felélénkül a szél is.
Az elmúlt 24 órában az Európa időjárását alapvetően meghatározó nyomási rendszerek elhelyezkedésében jelentős változás nem történt, azonban a hatásukra zajló folyamatok egyre inkább érzékeltetik hatásukat. A kontinens északkeleti harmadán a száraz, zord, kontinentális eredetű, hófelszín felett lehűlt légtömegben mind a minimum-, mind a maximum-hőmérséklet csökkent - nem ritkák a -10 fok körüli, illetve az alatti csúcsértékek.
Európa többi részén továbbra is egy többközéppontú ciklonrendszer áramlási rendszerében enyhébb, óceáni eredetű levegő érkezik a kontinens belsejébe. Sokfelé fordul elő eső, záporeső, egy-egy helyen zivatar is, lokálisan kiadós mennyiségű csapadék esik. Fokozatosan enyhül az idő, és javarészt fagypont felett alakul kora délután a hőmérséklet.
A Kárpát-medence időjárását továbbra is ez a ciklonrendszer határozza meg, marad a döntően erősen felhős vagy borult idő többfelé, több hullámban esővel, záporral.
Idehaza holnap éjfélig általában erősen felhős, borult, párás, éjszaka kiemelten a Dunántúlon nagy területen ködös idő várható. Több hullámban, összességében többfelé várható eső, záporeső - estig jellemzően még csak hazánk nyugati kétharmadán.
A csapadékzóna csak lassan mozog kelet felé, hétfőn a Tiszántúlon még este is nagy területen valószínű csapadék.
Vasárnap főként az Észak-Dunántúlon és a Dél-Alföldön erősödik meg a délkeleti, keleti szél, utóbbi tájakon az esti órákban viharos lökések is előfordulhatnak, majd fokozatosan veszít erejéből a légmozgás, és hétfőn már többnyire gyenge, mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +2 fok között alakul, de a szelesebb délkeleti részeken ennél néhány fokkal enyhébb lehet a reggel. A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn általában 3 és 10 fok között várható, de az északi, északnyugati és nyugati peremterületeken néhol ennél kissé hidegebb maradhat a levegő.