agrarszektor.hu • 2026. június 25. 09:03
Harmadfokú figyelmeztetés került ki hőség miatt hétvégére az ország legtöbb megyéjére. Tartós hőséggel kell számolni a napokban, sőt fokozódik a tikkasztó meleg.
A másodfokú hőségriadót már egyszer meghosszabbította az országos tisztifőorvos péntek éjfélig, onnantól pedig felemelte harmadfokúra. Mind a nappalok, mind az éjszakák egyre melegebbek lesznek. Szombaton az ország nagy részén a napi középhőmérséklet nagy valószínűséggel 29 fok fölött alakul, ezért a HungaroMet 19 megyéből 9 megyére a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetést adta ki. Az ország nyugati és északkeleti megyéi sem fognak fázni, ahol másodfokú figyelmeztetés érvényes, azaz két fokkal alacsonyabban alakulhat a középhőmérséklet. Vasárnap további három megye, Vas, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmát-Bereg kapott piros figyelmeztetést. Nem kímál minket a hőhullám, a hét elején nagy valószínűséggel további megyék pirosodnak ki - írja az Időkép.