agrarszektor.hu • 2025. szeptember 2. 19:29
Gelencsér Csaba, a Pergető Kalandok horgásztúra-vezetője rekordméretű, 190 centiméteres harcsát fogott a Balaton középső medencéjében, amely egyéni csúcsot jelentett számára. A közel kétméteres példány méltán nevezhető a tó egyik óriásának.
Kivételes fogással büszkélkedhet a Pergető Kalandok horgásztúra-vezetője, aki a Balatonon ejtette el pályafutása legnagyobb halát. Gelencsér Csaba közösségi oldalán megosztotta, hogy két héttel korábban vendégei már sikerrel fárasztottak ki egy 195 centiméteres harcsát, ami megerősítette elméletét a balatoni harcsapergetéssel kapcsolatban. Mint írta, ekkor már tudta, hogy "a balatoni harcsapergetés kirakósának újabb darabja került a helyére", és személyesen is bizonyítani akart - jelentette az Infostart.
A szakember a Balaton középső medencéjét választotta helyszínül, ahol új taktikáját tesztelhette. Egy mélyebb területnél a szonár jelentős jelzést mutatott, így többször is próbálkozott a bedobással. A harmadik kísérlet hozta meg a sikert, ami után minden várakozását felülmúló erővel szembesült.
Olyan ívben hajlott a horgászbot, amilyet sosem láttam még tőle, a hal pedig úgy forgatta a csónakot, mintha a mélybe akarta volna rántani
- idézte fel a küzdelmet a túravezető, aki végül húszperces fárasztás után tudta szákba terelni a 190 centiméteres óriást. Kollégái becslése szerint a harcsaszörny súlya megközelítette az 50 kilogrammot.