
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A csonkázó a szőlőtermesztés során használatos eszköz, amellyel a növények hosszanti növekedését lehet visszafogni. A cél a termés és a vesszők jobb beérésének segítése.
A csonkázó a szőlészetekben a nyári intenzív növekedési szakaszban jellemző zöldmunkákat kiszolgáló szőlőápoló eszközöket jelöli. A csonkázás vagy tetejezés a szőlőtőke valamennyi hajtásának a visszavágását jelenti. A munka alapvető célja a hosszanti növekedés megakadályozása, a tőkét ne további hajtásnövekedésre ösztönözze az ember, hanem a termés és a vesszők jobb beérését segítse elő. A csonkázó eszközöket a szőlészetekben használatos traktorok elejére - ritkábban végére - kell rögzíteni.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Új kutatások célja, hogy a hiányzó információk révén jobban megértsük az ökoszisztémák változásainak globális hatásait.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.