
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A fűnyíró a kerti gyep ápolására, a fűfélék és egyéb lágyszárú növények rövidre vágására szolgáló gép. Az elmúlt években egyre több gyártó dob piacra autonóm, programozható fűnyírókat.
A fűnyíró a gyepek, fűfélék és egyéb lágyszárú növények levágására szolgáló gépek. Ezek méretüktől, erőforrásuktól és teljesítményektől függően lehetnek ház körüli munkálatokra szánt gépek is, de megtalálhatóak itt a professzionálisabb munkák végzésére alkalmas gépek is, amelyeket nagyobb területeken lehet alkalmazni.
Az elektromos fűnyírók főként házi és háztáji használatra szánt kisebb teljesítményű gépek, amelyek kedvező áruk és viszonylag egyszerűnek mondható műszaki kialakításuk miatt széles körben elterjedtek és kedveltek. A benzines fűnyíróknak több előnyük is van az elektromos fűnyírókhoz képest: ilyen például a nagyobb mobilitás jelenti, ami egyúttal szabadabb, ezáltal hatékonyabb munkavégzést tesz lehetővé. Ezek a gépek általában nagyobb teljesítménnyel is rendelkeznek, így alkalmasabbak a nagyobb méretű gyepes területek gondozására. A benzines fűnyírók mellett napjainkban egyre népszerűbbek az önjáró fűnyíró modellek, mivel ez a funkció nagyban támogatni tudja a kényelmesebb, könnyebb munkavégzést, de egyre elterjedtebbek a fűnyíró traktorok is és a robot fűnyírók is.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.