
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A keltető a baromfitartás speciális eszközének számít. Ezek a gépek képesek arra, hogy olyan stabil környezetet teremtsenek, amelyben a tojások kikeltethetők.
A tojáskeltető egy olyan gép, amely tökéletes körülményeket teremt a tojás sikeres keltetése és kikelése számára. Ez a berendezés úgy van kialakítva, hogy a keltetési hőmérsékletet és a páratartalmat tökéletes szinten szabályozza. Újraalkotja azt a szerepet, amelyet a természetben a keltetőtyúk játszik. A keltető előnye, hogy egyszerre több tojást képes kikeltetni, és sokkal megbízhatóbb, mint egy tyúk. Ha a tojások egy tojáskeltetőben vannak, sokkal nagyobb a garancia arra, hogy a körülmények a 21 napos keltetési időszak alatt (tyúktojások esetében) végig állandóak maradnak. A keltetőgépek több speciális részből tevődnek össze, mint például a fűtőegység, a rács, a bélés, a fordítómű és a páramérő.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.