
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A vastagabb ágak, gallyak levágására, illetve teljes fák kivágására a legcélszerűbb eszköz a láncfűrész. Ez elektromos, akkumulátoros és benzines kiszerelésben is beszerezhető.
A láncfűrész egyaránt alkalmas vastagabb gallyak, ágak levágására, és teljes fák kivágására. Működtetésük szerint léteznek elektromos, benzines és akkumulátoros láncfűrészek, ezek közül mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya is. Az elektromos láncfűrész nagyban korlátozza az ember mozgásterét, hiszen a vezeték hosszától függően tud csak eltávolodni az áramforrástól, valamint gyengébb teljesítményű is, mint benzines társai. Ugyanakkor csendesebb, könnyebb, kisebb és kevesebb karbantartásra van szüksége, valamint olcsóbb is. Az akkumulátoros láncfűrész előnyei megegyeznek az elektromos láncfűrész esetében felsoroltakkal, kiegészítve a nagyobb mozgástérrel, hátránya azonban, hogy rövid üzemideje miatt nem alkalmas a hosszabb ideig tartó munkák elvégzésére. A harmadik lehetőség a benzinmotoros láncfűrész, amely nemcsak mobilitást, hanem nagyobb teljesítményt is garantál, a kezeléséhez viszont megfelelő tapasztalt szükséges. Mint minden kerti szerszám, a láncfűrész is igényel karbantartást, a legfontosabb és munkát leginkább befolyásoló művelet a láncfűrész élezése.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.