
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A Michelin egy francia multinacionális gumiabroncsgyártó vállalat, amelyet abroncsai mellett jellegzetes kabalafigurájáról és éttermi kalauzáról szokás ismerni.
Michelin SCA) egy francia multinacionális gumiabroncsgyártó vállalat, amelynek székhelye a franciaországi Auvergne-Rhône-Alpes régióban található Clermont-Ferrandban van. A Bridgestone után a második legnagyobb gumiabroncsgyártó a világon, e téren megelőzi a Goodyeart és a Continentalt. A Michelin márka mellett a tulajdonában van a Kléber abroncsgyártó vállalat, az Uniroyal-Goodrich Tire Company, a SASCAR, a Bookatable és a Camso márkák is. A Michelin emellett nevezetes a Piros és Zöld útikönyvekről, az útitervekről, a Michelin-csillagokról, amelyeket a Piros útikalauz az éttermeknek ítél oda a konyhájukért, valamint a cég kabalafigurájáról, a Bibendumról, amelyet a köznyelvben Michelin-emberként ismernek. A cég gyárt gumiabroncsokat űrrepülőgépekhez, repülőgépekhez, személygépkocsikhoz, nehézgépekhez, motorkerékpárokhoz és kerékpárokhoz is. A Michelin számos találmánya közé tartozik a levehető gumiabroncs, a pneurail (gumiabroncs a gumikerekes metrókhoz) és a radiál gumiabroncs.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Új kutatások célja, hogy a hiányzó információk révén jobban megértsük az ökoszisztémák változásainak globális hatásait.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.