
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Az önjáró permetező olyan növényvédelmi gép, amely önálló motorral és vezérléssel rendelkezik, üzemeltetéséhez nincs szükség traktor használatára.
Az önjáró permetező egy külön kategóriát képez a mezőgazdasági és a növényvédelmi gépek körében. Ezek jellemzően olyan nagy teljesítményű permetezőgépek, amelyek saját motorral és vezérléssel rendelkeznek, így önállóan is képesek munkavégzésre a földeken. Mivel ezek általában a drágább árkategóriájú gépek közé tartoznak, ezért elsősorban a nagyobb gazdaságokban használják őket. Ennek a másik oka, hogy az önjáró permetező hatékonyságát a nagyobb méretű parcellák növényvédelmi munkái során lehet ténylegesen kihasználni.
Az önjáró permetezőgépek tartályméretüket tekintve általában az 500-5000 literes tartományban mozognak, munkaszélességüket tekintve igen hosszú, akár a 20-30 métert meghaladó modellek is elérhetőek a piacon. Az önjáró permetezőgépek nemcsak a növényvédő szerek, de bizonyos műtrágyák kijuttatására is alkalmasak lehetnek.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Új kutatások célja, hogy a hiányzó információk révén jobban megértsük az ökoszisztémák változásainak globális hatásait.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.