
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A soraljművelő gépek szőlészeti gazdálkodásban a tőkék közötti terület gondozására valók. Ezeket a gépeket jellemzően valamilyen erőgép hidraulikus rendszerére kell csatlakoztatni.
A soraljművelő gépeket a szőlőművelésben a tőkék közötti terület gondozására használják. A növények közötti rész gyommentesítése, gondozása nehézkes, hiszen a hagyományos vontatott jellegű sorközművelő gépek munkaszélessége nem teszi lehetővé a jóval keskenyebb és irányában is merőleges tőkeközök gazmentesítését és tisztán tartását, ezért ennek a feladatnak az ellátására speciális géptípust fejlesztettek, a soraljművelőket vagy más néven tőközművelőket.
Ennek a géptípusnak vannak: tárcsás, kapás, ujjas, pálcás változatai, sőt, alternatív géptípusként oldalazó talajmarókat is használnak a tőközök művelésére. A soraljművelő fejek működtetése általában valamilyen erőgép hidraulikus rendszerének segítségével történik. Léteznek olyan megoldások is, ahol a soraljak és a sorközök művelése egy menetben történhet, mivel az adott célgép mindkét feladat ellátására fel van készítve, az ilyen gépek professzionális szőlészeti és ültetvény sorköz- és soraljművelő eszköznek tekinthetőek, míg más esetekben a törzstisztító funkciót építik egybe a soraljművelést lehetővé tévő eszközzel.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Új kutatások célja, hogy a hiányzó információk révén jobban megértsük az ökoszisztémák változásainak globális hatásait.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.