
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A takarmánybehordó rendszer az istállózó állattartásban használatos berendezés. Célja, hogy a takarmánysilóból az etetőkbe juttassa az állatok takarmányát.
A takarmánybehordó rendszert a modern istállózó állattartásban használatos. A berendezés arra szolgál, hogy a takarmánysilóból biztosítsa az etetővonalak takarmányellátását. A takarmány automatikus zárt szállítórendszeren keresztül jut el az etetővonalakhoz. A zárt csőben spirálok, korongok vagy láncok gondoskodnak a takarmány folyamatos áramlásáról. Vannak olyan megoldások is, ahol a takarmányszállító tartály előbb más tartályokba üríti át a takarmány, és azok osztják ki azokat az etetők között. A rendszer nagy előnye, hogy a takarmány beszennyeződésének esélye minimálisra csökken, a veszteségekről nem is szólva.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Új kutatások célja, hogy a hiányzó információk révén jobban megértsük az ökoszisztémák változásainak globális hatásait.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.