
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A takarmánykiosztó berendezések elengedhetetlenek a nagyüzemi állattartásban. Ezek a gépek képesek a kész takarmányt egyenletesen kiosztani az istállóban levő állatok között.
A takarmánykiosztó berendezések megkerülhetetlenek a nagyüzemi állattartást kiszolgáló modern takarmánytechnológiában. A modern takarmánykiosztó berendezések általában kocsi kialakításúak, hiszen az állatok megfelelő takarmányozása során a mobilitás kiemelten fontos, és az istálló rendszerű szarvasmarhatartás alapgépeinek tekinthetőek. Alapvető feladatuk, hogy az előállított takarmánykeveréket egyenletesen elosszák az állatok között, amelyet azok aztán elfogyaszthatnak.
A takarmánykiosztó kocsik legfontosabb paramétere a tartálytérfogatuk, amely igen széles tartományban mozoghat: az 1 m3-től az 50 m3-ig is terjedhet. A modern takarmánykiosztók egyben takarmánykeverőként is működnek.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.