
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A tápszállító az állattartásban felhasznált takarmányok mozgatására szolgáló gép. A különféle takarmánytípusok logisztikájára rengeteg különféle megoldás létezik már.
A tápszállító lényegében egy, az állattartásban felhasznált takarmányok mozgatására szolgáló vontatott pótkocsi, de lehet tartálykocsi és speciálisan erre a célra kialakított önjáró teherautó is. A tápszállítási feladatok megoldására sokféle műszaki megoldás létezik. Vannak platós takarmány- és terményszállító teherautók, traktor vontatású takarmány- és terményszállító fújós vagy csigás pótkocsik, takarmányszállító silós félpótkocsik, valamint silós (tartályos) forgózsámolyos tápszállító pótkocsik. Ami ezekben a gépekben közös, hogy képesek és alkalmasak a különböző állagú és homogenitású állati tápok logisztikájára.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.