
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A zöldségmosó gép a zöldségek betakarítás utáni megtisztítására szolgáló berendezések. Főleg aszerint csoportosíthatóak, hogy milyen fajta zöldség tisztítására alkalmasak.
A zöldségmosó gépek a zöldségek felhasználás, értékesítés előtti megtisztítására szolgáló eszközök. Felépítésüket és jellegüket főként az határozza meg, hogy milyen fajta zöldség mosására, tisztítására használják az adott gépet: a burgonyagumók tisztítása például teljesen más technológiával történik, mint a salátafejek mosása. A föld alatti terméssel rendelkező gumós növények földtől való megtisztítása különösen indokolt és mára teljesen bevett gyakorlattá vált a zöldségtermesztők széles körében. Ebbe a körbe tartoznak a burgonya, répa, petrezselyemgyökér, zeller, cékla mosását lehetővé tevő zöldségmosó berendezések. A zöldségmosók között találhatóak kefés burgonyatisztítók, általános zöldségmosó gépek, kefés tisztítók, édesburgonya mosó gépek, dobos mosót, görgős hagymaszártisztító, magasnyomású alagutas mosó, polírozó, uborkamosó, ládamosó, spárgamosó és vágó berendezés, zellertisztító, komplett zöldségmosó gépsorok, tökmag mosó, dinnye mosó és egyéb zöldségekhez való berendezések is.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Új kutatások célja, hogy a hiányzó információk révén jobban megértsük az ökoszisztémák változásainak globális hatásait.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.