
Változott a szabályozás: már csak így lehet földet venni ma Magyarországon
Sok mindenre oda kell figyelnie annak, aki földet venne vagy éppen eladna Magyarországon.
Az agárkosbor egy védett növény, ami a kosborfélék családjába tartozik. Hívják még agár kosbor, agár sisakoskosbornak vagy agármonynak.
Az agárkosbor jellemzői
Az agárkosbor a hegyi réteken, szikeseken, homoki réteken élő, gömbölyded ikergumójú faj. Tőlevelei keskenytojásdadok, a szárlevelek lándzsás–tojásdadok, utóbbiak a szárat körülölelik, fokozatosan kisebbednek. Külső lepellevelei sisakot formáznak, zöldesen vagy barnásan erezettek. A mézajak bíborszínű, három rövid karéjú, pettyezett, közepén világosabb. Az agárkosbor évelő 20-25 cm-es védett növény. Leggyakoribb kosborfajunk. Azonban az Alföld területén élő állománya jelentősen visszaszorult, így leginkább középhegységeinkben és az ország nyugati részén található nagyobb egyedszámban. Áprilistól májusig virágzó mediterrán származású közép-európai faj, leginkább száraz gyepekben, legelőkön található.
Sok mindenre oda kell figyelnie annak, aki földet venne vagy éppen eladna Magyarországon.
Nagyon komoly probléma lehet azoknál a cégeknél, akik eddig nem árazták be a termékeiket.
A toxinos kukorica óriási gondot jelenthet az egész ágazatnak, csak közösen lehet megoldani a problémát.
A szakértők szerint a következő időszakban várhatóan szigorodni fognak a hitelhez jutás feltételei az agrárfinanszírozásban.
Hollósi Dávid szerint a fogyasztáscsökkenés elkerülhetetlen, ami az általános árszinteket csökkenti, de már nem lesznek 2020 előtti árak.
Lezárult a WEB-GN beadás. Az adminisztrációs terhek most fognak igazán jelentkezni mindenkinél.
A vetőmagtermesztéssel foglalkozó gazdák szerint az 1000 hektáros birtokméret vízválasztó: nem megfelelő gépekkel ugyanis ekkortól lesz legalább akkora nyűg a nagy termés, mint amekkora öröm.