
Kulcs a mulcs - Egyre fontosabb szempont a földeken a vízmegtartás (x)
A decemberi és januári csapadékmennyiség alig érte el a harmincéves átlag felét, a talaj mélyebb rétegeiben 50–70 centiméter között már több mint 80 milliméter víz hiányzik.
Legfrissebb híreink fenntarthatóság témában: az Agrárszektor Fenntarthatóság rovatában minden információt megtalálsz, amire a fenntartható gazdálkodáshoz szükség lehet, elérheted az egyes cégek fenntarthatósági vállalásairól szóló híreket, minden aktuális, a fenntarthatósággal kapcsolatos intézkedésről, szabályozásról azonnal értesülhetsz. Tudj meg mindent és legyél naprakész környezetvédelem, klímaváltozás és fenntarthatóság témákban.
12 naponta 2 milliárd fekete katonalégy lárvát nevelnek, majd dolgoznak fel Magyarország első ipari léptékű rovarfehérje-üzemében.
A klímaváltozás drasztikus hatásaira rendkívül nehéz felkészülni, de helyt kell állnia a gazdálkodóknak.
A Velencei-tó vízpótlására természetes és mesterséges megoldásokat vizsgálnak, köztük a tisztított szennyvíz bevezetését is.
Az eredmények szerint a brit fogyasztók hajlandóak akár kb. 240 forinttal többet fizetni a biológiailag lebomló műanyag palackokba csomagolt vízért.
Az Európai Bizottság február közepén terjesztette elő azt a jövőképet, amely az EU mezőgazdaságának következő években várható átalakulásának ütemtervét határozza meg.
Ez az áramlat a globális óceáni „szállítószalag” része, összekötve az óceánokat és szabályozva az éghajlatot, víz- és hőkeringést.
Az célkitűzés szerint 2030-ig 30%-kal kellene csökkenteni a közlekedési zaj által krónikusan érintett emberek számát,de 2017 óta csak 2%-os csökkenés történt.
A cél a biodiverzitás védelme élőhely-helyreállítással, erdőgazdálkodás fejlesztésével és környezeti edukációval.
Márciusban még soha nem volt olyan alacsony a Duna vízállása, hogy előbukkanjon az Ínség-szikla, most viszont lehet, hogy ez megtörténik.
A természetvédelem sikere az állami szerepvállalás mellett a helyi közösségek együttműködésén és a tudományos eredmények alkalmazásán múlik.
Az elkövetkező időszakban sok termékről fog még kiderülni, hogy mikro- és nanoműanyagok vannak bennük.
Egyszerűsödnek a fenntarthatóságra és az uniós beruházásokra vonatkozó szabályok.
Már több mint 100 gazdálkodó ajánlotta fel a területét vízmegtartásra hazánkban az EM tájékoztatása szerint.
A kiskertben érdemes kerülni az idegenhonos örökzöldeket, ültessünk őshonos gyümölcsfákat, vadvirágos pázsitot, és kaszáljunk ritkán.
Júniusban indulhat a magyar űrmisszió, ezer biológiai mintát küldenek 800 km magasra.
Ebben a hónapban a barlangok vannak a középpontban, különleges programokkal várják az érdeklődőket az ország több pontján.
A beporzók védelmének fontosságára hívja fel a figyelmet a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület.
Az elmúlt napok légszennyezettsége után most csökken a szálló por mennyisége, jelentősen javult a levegő minősége az országban.
Az Amazonas esőerdeje hatalmas erdőirtásnak volt kitéve, 2022-ig a teljes területének mintegy 26%-a tűnt el.
Kritikusan alacsony szinten áll a hóban tárolt vízmennyiség a Duna és a Tisza vízgyűjtő területein.
Széleskörű lakossági tájékoztatási programot indít a Parkerdő egy budapesti erdőért.
Új, a korábbiaknál szélesebb adatbázis segíti az uniós mezőgazdaság fenntarthatóvá tételét.
Az „életerős talaj” legalább annyira különbözik a kimerülttől, mint az egészséges és a beteg ember.
A webes felületen a gazdák országszerte megjelölhetik azokat a mélyedéseket, ahol szerintük rövidebb vagy hosszabb ideig víz tárolható.
A cél az, hogy következő időszakban minden pályázati kiírásnak legyen valamilyen digitális átállást célzó eleme.
Szakértők szerint a következő évek kulcsa az alkalmazkodás, a modernizáció és az állategészségügy szerepének erősítése lehet.
Nyáron és ősszel felpörög a döntések lezárása, de addig is lesznek új kiírások – hangzott el az Agrárium konferencián.
12 naponta 2 milliárd fekete katonalégy lárvát nevelnek, majd dolgoznak fel Magyarország első ipari léptékű rovarfehérje-üzemében.
Pásztor Szabolcs elmondta, hogy valamivel jobb a helyzet itthon, de nem lélegezhetnek fel a gazdák.
A Manitou a felhasználói igények alapján folyamatosan fejleszti termékeit és bővíti kínálatát.
A Mecsek Baromfi Kft. friss csirkehúsai elnyerték a KMÉ-védjegyet, amely biztosítja a vásárlók számára a valóban kiemelkedő minőséget.
Ott, ahol 600helyett már csak 180 hektáron tervezik a kukoricavetést, öntözetlen táblákon a zöldborsó is már csak mínuszt terem, nem a klímaváltozásról vagy a mezőgazdaságunkból hiányzó hozzáadott értékről hallana a gazda, hanem kizárólag a megoldásokról.
Az őszi búza termesztése mindig is meghatározó szerepet töltött be a mezőgazdaságban. A siker kulcsa a megfelelő fajtaválasztás, az okszerű tápanyagellátás, valamint a precíz növényvédelem.