
Sötét korszak a magyar géppiacon? Újabb gyenge év jön
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A pilóta nélküli kis repülő eszközöket, a drónokat a felméréstől a növényvédelmen át az állatfelügyeletig számos különféle feladatra lehet használni a mezőgazdaságban.
A drón egy olyan pilóta nélküli repülőeszköz, amely távvezérelt vagy programozott repülésre képes információszerzés, logisztikai vagy speciális operatív feladatok ellátása céljából. Ezek a gépek a precíziós mezőgazdaság fontos alkotórészét képzik, a táblák és állományok felmérésétől kezdve a növényvédelmi kezelések foganatosításán át a legelő állatok tereléséig számos feladatra alkalmazhatóak. A drónok emellett képesek olyan területeken is munkát végezni, ahol a talaj adottságai vagy az időjárási körülmények ezt más gépekkel aránytalanul megnehezítenék azt, vagy nem tennék lehetővé. Mint minden, a mezőgazdaságban használatos járművet, a drónokat is csak a megfelelő szakképesítések és engedélyek birtokában lehet röptetni.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A gazdasági helyzet, a fogyasztói tudatosság növekedése és az egészséges életmód iránti igény együttesen formálják át a húsfogyasztási szokásokat Magyarországon.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.