Végzetes hiba a kertben: ezeket a növényeket soha ne ültesd el, csak bajt okoznak
A „növényvakság” egy létező jelenség, mely szerint az emberek többsége nem ismeri a környezetében élő növényeket.
A rönkfogó a fatörzsek megfogására és mozgatására szolgáló, traktorra csatlakoztatható berendezés. Különböző változatait rönkcsipesznek, rönkfogó kanálnak és villának is nevezik.
A rönkfogó az erdészeti munkálatok során használatos munkagép tartozék, amelyet a kivágott farönkök felemelésére és átrakodására fejlesztettek ki. Általában olyan, első vagy hátsó traktorhidraulikára felszerelhető egységekről van szó, amelyek által az alkalmazott erőgép egyfajta speciális (homlok)rakodóként viselkedve alkalmassá válik a súlyos rönkfák mozgatására is. Ilyenkor a rönkfogók adapterként kerülnek felszerelésre.
A rönkfogók segítségével a fahasábok rakodása történhet a földről pótkocsira, faszállítóra, illetve fordítva, erdészeti pótkocsiról lefelé a földre, farakásba halmozva. A rönkfogók egy része akár a fa átrakodására is alkalmas, azaz a fatörzsek egy adott szállítóeszközről egy másik szállítóeszközre történő áthelyezése zajlik így. A műszaki kivitelt tekintve különböző megoldások vannak: léteznek csipeszes, illetve kanalas rakodási eszközök az erdészeti daruk között, ahogyan rönkvonszolók, rönkmarkolók, erdészeti csörlők is.
A „növényvakság” egy létező jelenség, mely szerint az emberek többsége nem ismeri a környezetében élő növényeket.
Együttműködés nélkül nincs sok esélye a magyar vetőmag-nemesítőknek, -előállítóknak és -forgalmazóknak.
Az AVHGA ügyvezető igazgatója szerint a pályázatok jelentős felívelést hoznak az agrárhitelezésben.
A sütőtök karakteres íze miatt kedvelt, főkén télen fogyasztott zöldségnövényünk, ám ennél még több is.
A 19. századi drasztikus csökkenést követően 2010-re már meghaladta a 7000 kocás létszámot a mangalica tenyészállatok száma.