
Csúnya pofonokat osztogatnak a vírusok a takarmányágazatnak is
A madárinfluenza és a száj- és körömfájás is komoly hatással van a termelők takarmányvásárlásaira.
A takarmánybehordó rendszer az istállózó állattartásban használatos berendezés. Célja, hogy a takarmánysilóból az etetőkbe juttassa az állatok takarmányát.
A takarmánybehordó rendszert a modern istállózó állattartásban használatos. A berendezés arra szolgál, hogy a takarmánysilóból biztosítsa az etetővonalak takarmányellátását. A takarmány automatikus zárt szállítórendszeren keresztül jut el az etetővonalakhoz. A zárt csőben spirálok, korongok vagy láncok gondoskodnak a takarmány folyamatos áramlásáról. Vannak olyan megoldások is, ahol a takarmányszállító tartály előbb más tartályokba üríti át a takarmány, és azok osztják ki azokat az etetők között. A rendszer nagy előnye, hogy a takarmány beszennyeződésének esélye minimálisra csökken, a veszteségekről nem is szólva.
A madárinfluenza és a száj- és körömfájás is komoly hatással van a termelők takarmányvásárlásaira.
Sok esetben nem kellenek hatalmas kertek, hogy valami finomat termesszünk otthon.
A koraiság fokozására számos módszer létezik, de miért is hasznos az, ha korábban van termés?
Csökkenőben a búza vetésterülete Ukrajnában, a kukoricánál és az olajos növényeknél erős növekedést lehetett megfigyelni.
Bata Mátéval, a Kornfarm Kft. ügyvezetőjével beszélgettünk, aki közel 800-850 hektáron folytat növénytermesztést.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.