
Ezért lesz ízetlen, keserű a zöldség a kertedben: ezt rengetegen elrontják
Ezek a jelenségek legtöbbször nem betegségek következményei, hanem a növényeket érő stressz, tápanyaghiány vagy helytelen termesztési technológia eredményei.
Napjaink egyik leginkább átpolitizált ügye #ukrajna Európai Uniós csatlakozásának kérdése, amellyel kapcsolatban a magyar agráriumban is jócskán vannak félelmek. A magyar kormány élesen ellenzi Ukrajna csatlakozását, melynek szintén az az egyik fő érve, hogy ez a lépés a magyar gazdákra és a magyar agrártermékek piacára is kedvezőtlen hatást gyakorolna. Erről a témáról beszélgetünk az Alapvetés podcast mai műsorában Szabó Dániellel, a Portfolio uniós ügyekért felelős elemzőjével.
0:00 Intro
1:38 Ukrajna mint tagjelölt
9:14 Mennyire reális cél?
11:17 Kizáró ok a háború?
15:31 A teljesítendő feltételek
21:37 A #területalapú #támogatás jövője
33:36 Ukrán árudömping
45:26 A közeljövő várható lépései
Instagram: https://instagram.com/agrarszektor.hu/
Facebook: https://facebook.com/agrarszektor.hu
Alapvetés: https://www.portfolio.hu/podcast/alapvetes
Web: https://www.agrarszektor.hu/







Ezek a jelenségek legtöbbször nem betegségek következményei, hanem a növényeket érő stressz, tápanyaghiány vagy helytelen termesztési technológia eredményei.
A kaprot általában nem termesztjük, az csak bejön a kertbe és akkor ott is hagyjuk.
Megszüntette az agrárminisztériumot és a sertéstenyésztést is jelentősen átalakítaná a dán kormány.
2026 májusában a magyar gazdák 68,2 százalékkal több traktort vettek, mint egy évvel korábban.
A zöldség hosszú utat tett meg az amerikai őshazából addig, hogy a magyar konyha egyik szimbólumává vált.