
Átalakul a talajművelés: lassan elbúcsúzhatunk ezektől az eszközöktől?
Magyarországon folyamatosan csökken a kereslet az ekék iránt, de a kontinens nyugati részén ellentétes folyamatok látszanak.
Az Agrárium Konferencia a tavasz egyik legjelentősebb mértékadó agrárszakmai eseménye, ahol idén több mint 400-an vettek részt! Kiemelt figyelmet kapott az országos főállatorvos, Pásztor Szabolcs rendkívüli előadása az aktuális járványhelyzetről. A rendezvényen áttekintettük mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit. A konferencián bemutattuk és elemeztük az év elejétől újonnan életbe lépett, élelmiszergazdaságra vonatkozó rendelkezéseket és intézkedéseket, emellett pedig egész évre szóló prognózisokat igyekeztünk adni a piaci szereplők gazdálkodását alapvetően befolyásoló gazdasági folyamatokról.
Program: https://www.portfolio.hu/rendezvenyek/konferencia-agrar/portfolio-agrarium-2025/1778/program
Előadók: https://www.portfolio.hu/rendezvenyek/konferencia-agrar/portfolio-agrarium-2025/1778/eloadok
Instagram: https://instagram.com/agrarszektor.hu/
Facebook: https://facebook.com/agrarszektor.hu
Alapvetés: https://www.portfolio.hu/podcast/alapvetes
Web: https://www.agrarszektor.hu/






Magyarországon folyamatosan csökken a kereslet az ekék iránt, de a kontinens nyugati részén ellentétes folyamatok látszanak.
A legnagyobb ígéret nem az új tulajdonságok létrehozása, hanem a sebesség és a pontosság.
Nemzetközi szinten már sikerrel alkalmazzák, itthon viszont méltatlanul kevés szó esik róla.
Megszólalt a szakminiszter az Agrárszektornak a kamarai bérek megszüntetésének híréről.
A tavalyihoz képest akár harmadával kevesebb is lehet a meggytermés idén Magyarországon.
Miért éppen Katalónia – és miért éppen Vic? A BETA Technological Center (BETA Vic) bemutatkozása: küldetés, szakterületek, kapcsolódások
Négy fókusz, négyféle tanulság: víz újrahasznosítás az ipari és agrár vízhasználatban; körforgásos tápanyag-gazdálkodás, innovatív szerves trágyák; jó gyakorlatok és tudástranszfer az EIP-AGRI logikájában; regeneratív szőlészet és talajegészség
Ne várjon, válassza azt, ahol a legösszetettebb a genetikai védelem!