Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!
A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A rendezvényre idén először konferencia előesttel is készülünk!
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A bárányárak az előző héten kétéves rekordot értek el, de az általános várakozás az volt, hogy az árak augusztusban mérséklődni fognak, miután lezárul a keresletet jelentősen élénkítő Muszlim Eid fesztivál - írja a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). Ez az ármérséklő hatás az elmúlt héten egyértelműen megmutatkozott a hirtelen csökkenő romániai bárányáraknál, ugyanis Románia jelentős mennyiségű élő bárányt exportál a Közel-Kelet országaiba.
A nehézbárány átlagára az EU-ban a 2020. augusztus 2-ával záruló, 31. héten 588,42 euro/100 kg volt, amely az előző héthez képest 0,7 %-os csökkenést jelent. Az árak számos nagy előállítónak számító országban alacsonyabbak voltak, mint az elmúlt hetekben, kivéve Németországot, ahol 5,9 %-os árnövekedést tapasztaltak. Valamint a francia ár a 677 euro/100 kg-ot is elérte, mely ott a legmagasabb volt eddig ebben az évben.
A piaci elemzők felhívták azonban a figyelmet arra, hogy a báránykészletek továbbra is az átlagérték alatt állnak rendelkezésre, az új-zélandi behozatal a szokásosnál alacsonyabb szinten van, ezért fennáll annak a lehetősége, hogy az árak ősszel tovább emelkedjenek. Emellett hosszabb távon továbbra is áremelkedési kockázatot jelenthet az, ha az Egyesült Királyság az év végén szabadkereskedelmi megállapodás nélkül zárja le a jelenlegi EU-s átmeneti időszakát, tekintettel arra, hogy az EU-27 juhhúspiaca erősen függ az Egyesült Királyság behozatalától.