Nagy áttörés jöhet a magyar állattenyésztésben: ez sok gazda dolgát megkönnyítheti

agrarszektor.hu2021. november 23. 17:15

Magyarországon az őshonos szürkemarhát többnyire karám nélkül, nagy kiterjedésű területeken (a "pusztában") legeltetik. Az egyik legnagyobb magántenyésztő munkáját segítő szaktanácsadók egy olyan informatikai (IoT) rendszer kialakítását és tesztelését javasolták, amely lehetővé teszi az állatok mozgásának nyomon követését és adatok gyűjtését a gazdaság igényeinek megfelelően.

Az érzékelők hasonló méretűek, mint a normál füljelzők, egy belső akkumulátor és egy napelem táplálja őket. Az alkalmazott technológia alapja a LoRaWAN. Ez kis energiafogyasztás mellett képes biztosítani a mozgás követéséhez szükséges adatkommunikációt, akár nagyobb (több 10 km) földrajzi távolság esetén is. A szarvasmarha mozgása valós időben követhető a webes böngésző vagy a mobil eszköz térképes felületén - írja az ÖMKi.

Jön az agrárium csúcseseménye, az Agrárszektor Konferencia!

December 9-10-én rendezi meg a Portfolio Csoport az Agrárszektor Konferenciát, amely ma a hazai agrárium csúcseseményének számít. A kétnapos rendezvény napirendre tűzi azokat a legaktuálisabb és legforróbb témákat, amelyek döntően befolyásolják az agrárgazdasági szereplők üzleti-gazdálkodási tevékenységének eredményességét. A konferencia egyedülálló módon nyújt átfogó információkat az agrárgazdaság helyzetéről, és ad prognózisokat a támogatási, a finanszírozási, a piaci és az üzleti lehetőségekről, emellett napirendre veszi a legfontosabb szabályozási változásokat is. A résztvevőknek lehetőségük nyílik networkingre és kapcsolatépítésre is, és az esemény színvonalát rangos szakmai díjátadó is emeli. Ne hagyja ki az év egyik legfontosabb agráreseményét, jöjjön el a Portfolio Agrárszektor Konferenciára december 9-10-én.

Az előnyök a következők:

  • Nincs szükség személyes követésre az állatok pozíciójának ismeretéhez.
  • Állategészségügyi, legelő hasznosítási információk nyerhetők ki.
  • Virtuális karám funckió.
  • Röviden: Egy ígéretes technológia a szabad legeltetésre alapozott állattartáshoz kapcsolódóan.

Az i2connect számára ez a projekt kiváló lehetőséget nyújt a szaktanácsadók innovációs közvetítői feladatainak illusztrálására az egyes fejlesztési szakaszokban.

Címkék:
állattenyésztés, szarvasmarha, szürkemarha, őshonos, technológia, magyarország, legeltetés, technológiafejlesztés, állattenyésztő, tenyésztő, adatgyűjtés, ökológiai-mezőgazdasági-kutatóintézet, kiterjesztés, őshonos-állat,