Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!
A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!
A Heves vármegyei Heves településen található, mintegy 2 800 példányt számláló tömőlúd telepen a megemelkedett elhullás jelentkezése hívta fel az állattartó figyelmét a betegség gyanújára. A Pest vármegyei Gödöllő településen egy 1 845 létszámú tenyészlúd állományban jelent meg a betegség, ahol bágyadtság, hasmenés, idegrendszeri tünetek és megemelkedett elhullás jelentkezett. A Nébih laboratóriuma mindkét esetben a vírus H5N1 altípusát igazolta az elhullott állatokból - írja közleményében a Nébih.
Az érintett állományok felszámolása folyamatban van. A gazdaságok körül kijelölték a 3 km sugarú védőkörzetet, és megállapították a 10 km sugarú felügyeleti (megfigyelési) körzetet.
A Nébih felhívja az állattartók figyelmét a járványvédelmi előírások szigorú és következetes betartására azokon a területeken is, amelyeket eddig még nem érintett a madárinfluenza. Mivel a fertőzések forrásai nagy valószínűséggel a vadon élő madarak voltak, ezért mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy elkerüljék a baromfik vadon élő madarakkal történő közvetlen vagy közvetett érintkezését. Az állatokat zárt helyen kell etetni és itatni, valamint a takarmányt és az állatok almozására használt anyagot is zárt helyen szükséges tárolni. A madárinfluenzával kapcsolatban minden további információ elérhető a Nébih portál tematikus aloldalán.











