Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
Jelentkezzen vagy jelölje kollégáját, barátját, ismerősét a Portfolio Agrárdíjaira!
A decemberi Agrárszektor konferencián immár 11. alkalommal adjuk át 10 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
A Magyar Közlönyben megjelent két kormányhatározat szerint a kabinet egyetért azzal, hogy a ragadós száj- és körömfájás mielőbbi megfékezése, felszámolása és kártételének csökkentése érdekében biztosítani kell a védekezéshez szükséges feltételeket. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszternek azonnal, egyszeri jelleggel kell gondoskodnia arról, hogy az idei költségvetésből a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) 307 millió forint többletforráshoz jusson. A kormány emellett a járvány felszámolásához szükséges beszerzéseket mentesíti a korábban elrendelt tilalom alól.
A másik határozat értelmében a Nébih külön támogatást kap annak érdekében, hogy biztosítsa a gyors és megbízható laborvizsgálati eredményeket, a gazdálkodók, az élelmiszeripar és a széles közvélemény tájékoztatását, valamint az exporttevékenység minél gyorsabb helyreállítását. A kormány a hatósági állatorvosi rendszert is megerősítené, amire Nagy Mártonnak az idei évben 2 763 000 000 forint többletforrást kell biztosítania. A jövő évi költségvetést már ezzel a megemelt, beépülő összeggel kell tervezni.