Több mint 400 fővel zajlott le a Portfolio Agrárium 2025 konferencia
A rendezvényen 206 cég képviseltette magát, a résztvevők 20 kiemelt témával kapcsolatban 53 előadó véleményét és beszélgetését hallgathatták meg a szekciókban.
A rendezvényen 206 cég képviseltette magát, a résztvevők 20 kiemelt témával kapcsolatban 53 előadó véleményét és beszélgetését hallgathatták meg a szekciókban.
Hiába vannak nehezebb helyzetben a gazdák, a szántóföldi növénytermesztésből nem lehet kispórolni az inputanyagokat.
Szakértők szerint a következő évek kulcsa az alkalmazkodás, a modernizáció és az állategészségügy szerepének erősítése lehet.
Nyáron és ősszel felpörög a döntések lezárása, de addig is lesznek új kiírások – hangzott el az Agrárium konferencián.
A cél az, hogy következő időszakban minden pályázati kiírásnak legyen valamilyen digitális átállást célzó eleme.
Pásztor Szabolcs elmondta, hogy valamivel jobb a helyzet itthon, de nem lélegezhetnek fel a gazdák.
A költséghatékonyság és a tőkeerő segítik a termelőket a piaci ingadozások kezelésében.
Egyik csapás a másik után – kiszámíthatatlan az árrésstop hatása is Magyarországon.
Az ágazatot érő nehézségek ellenére is még mindig jól finanszírozható szektornak számít az agrárium.
A Közös Agrárpolitika reformja kettős hatású: bár a támogatások csökkennek, a tagállamok nagyobb mozgásteret kapnak.
Mutatjuk, miket kell tudni az Országgyűlés által elfogadott termelővédelmi törvénycsomagról.
Romló gazdasági környezetben, számos kihívás közepette érkezik a magyar agrofood-szektor legnagyobb fejlesztési lehetősége - mondta Hollósi Dávid az Agrárium konferencián.
Nagy változások a támogatási rendszer jövőjét illetően - az uniós mezőgazdaság versenyképessége forog kockán?
Nézegess képeket az évkezdet egyik legfontosabb agrárrendezvényéről, a kecskeméti Portfolio Agrárium 2025 Konferenciáról.
A mezőgazdasági növénybiztosítások mellett a vagyon- és felelősségbiztosítások pörögnek a legjobban a magyar agráriumban.
A miniszterhelyettes elmondása szerint történelmi léptékű változások zajlanak itthon, amelyek jelentős hatással lehetnek az ágazatra.

A 2025-ös szezon ismét bebizonyította, hogy a növénytermesztésben nincs többé kiszámíthatóság.
Közeleg a karácsony, így egyre több háztartásban bukkanhat fel a tél egyik slágernövénye, a karácsonyi kaktusz is.
Az utóbbi évek időjárási anomáliái lassan éghajlati változás szintjére emelkednek.
Sok olyan étel van, melyek gyártásakor vagy otthoni elkészítésekor egy ponton szükség van az állagának a sűrítése.
A hatékonyságot növelő funkciókról nem, a kényelmi opciókról viszont hajlandóak lemondani a magyar gazdák.