Elsőfokú árvízvédelmi készültség a Rába szentgotthárdi szakaszán

agrarszektor.hu
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el a Rába szentgotthárdi szakaszán a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság hétfő délután - közölte Szimandel Dezső műszaki igazgatóhelyettes az MTI-vel.

Tájékoztatása szerint a vasárnap éjfélkor kezdődött intenzív esőzés miatt hétfő reggelig 30 milliméternyi csapadék hullott le a Rába nyugati vízgyűjtőin, estig pedig további 60-70 milliméternyi esőt jeleztek a folyó ausztriai szakaszán.

A Rába a szentgotthárdi szakaszon intenzív áradásnak indult, ezért a zsilipeket lezárták, és a gátőrök állandó figyelőszolgálatot tartanak. Ha az előre jelzett csapadékmennyiség lehullik, Körmendnél is árvízvédelmi készültséget kell életbe léptetni, illetve völgyi elöntésekre is számítani lehet - fűzte hozzá az igazgatóhelyettes.

Szimandel Dezső kitért arra: a Répce, a Pinka és a Gyöngyös szintén árad, ezeken a vízfolyásokon akár három méter feletti vízszintemelkedések is kialakulhatnak. Jelenleg Répcevisnél a Répce vízszintje egyméternyit, a Gyöngyös vízszintje pedig Kőszegnél kétméternyit emelkedett.

A vízügyi igazgatóság közlése szerint a Mura vízállása a magyar területen még nem emelkedett, Letenyénél stagnáló értéket mértek, az előrejelzések szerint komolyabb áradásra, az elsőfokú árvízvédelmi fokozatot meghaladó vízszintre szerdán kell számítani.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

KWS – tíz éve első a repcetáblákon*, első az innovációban! (x)

Az utóbbi évek különös kihívások elé állították a repce termesztőket. Míg 10 évvel ezelőtt a termésszint növelése állt a középpontban, mára a termésbiztonság, a kockázatok minél jobb kezelése és ezek által a gazdaságos termesztés fenntartása a célkitűzés.

EZT OLVASTAD MÁR?