Újra nekifutnak: most beszáll-e valaki a nagy húsbizniszbe?

agrarszektor.hu
Újra meghirdette a pápai húsipari cégcsoport vagyonelemeit a felszámolást végző Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft., miután az év elején közzétett első pályázat eredménytelenül zárult. A pápai húsipari vagyont továbbra is egyben lehet megvásárolni, de az irányár 4,5 milliárd forintról 3,6 milliárdra csökkent. Ugyanakkor az első felhívásra beérkezett legmagasabb ajánlat csak 109,5 millió forint volt.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

 

 

Újabb nyilvános pályázati felhívást jelentetett meg a felszámolás alatt álló pápai húsipari cégcsoport értékesítésére a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. A felhívással a Pápai Vagyonhasznosító és Értékesítő Kft., a Pápai Hús Élelmiszer-feldolgozó és Értékesítő Kft. és a PÁPA-SER Kft. vagyonelemeit kívánják eladni.

A felszámoló az év elején meghirdetett, első pályázattal már megkíséreltre az értékesítést, de e felhívás végül eredménytelenül zárult. Akkor a vagyonelemeket 4,5 milliárd forintért hirdették meg, most viszont az irányárat 3,6 milliárdra csökkentették.

Az újabb pályázati felhívás szerint a cégcsoportot továbbra is egyben lehet megvásárolni. Ehhez a pályázatokat július 11-ig lehet beadni.

Iparági szakértők szerint a csökkentett irányáron is kérdéses, lesz-e komoly érdeklődő a cégcsoportra. Az első tenderre beadott legmagasabb ajánlat 109,5 millió forint volt. A legnagyobb hitelező az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank Zrt., amely a legtöbbet bukhatja a pápai felszámoláson.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Milyen fűnyíró kell nagyobb kertbe vagy gazdaságba? (x)

Elektromos, benzines, netán traktor? A megfelelő eszközt nem könnyű megtalálni, de ha sikerül, akkor az megkönnyíti a munkát, ráadásul gyep állapotát és a kert használhatóságát is meghatározza.

Támogatott tartalom

Paci® a gyompusztító (x)

A kalászosokban elkezdtek kelni a gyomok, így a gyomirtás aktuális kérdéssé vált. A gyomirtó szerek kiválasztásánál viszont több szempontot kell figyelembe venni.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?