
Sötét korszak a magyar géppiacon? Újabb gyenge év jön
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A bálabontó és kiosztó gépek az állatok takarmányozása során használatosak. Ezek általában alkalmasak bármilyen bálázott anyag kibontására és adagolására, sőt akár almozásra is.
A bálabontó-kiosztó gépek az állattartásban, a jószágok takarmányozása során használatosak. Ezek a gépek a bálázott anyagok kibontására és adagolására szolgálnak, de vannak olyan változatai is, amelyek az almozás során is használhatóak. A bálabontó-kiosztó gépek alkalmazásával jelentős élőmunka-felhasználás váltható ki, ami lényegesen lecsökkenti az almozáshoz szükséges időt, ráadásul ezen gépek alkalmazásával sokkal egyenletesebb és levegősebb alom érhető el az alomágy készítésekor. Mivel ezen gépek egyes modelljei nemcsak kiosztják, hanem aprítják is a bálát, így az alomanyag nedvszívó felülete is növekszik: ez pedig csökkenti a szalmafelhasználást, valamint állategészségügyi szempontból is kedvezőbb feltételeket teremt az állatok számára.
Egyes bálabontó-kiosztók nemcsak szalmabálák kifújására, hanem takarmánybálák szétbontására és kiosztására is használhatóak, növelve ezzel a gépek kihasználhatóságát. A bálabontók alkalmazásával a takarmánykeverő gépek keverési ideje is lényegesen lecsökkenthető, elkerülve így a hosszú keverési idő során keletkező „takarmányporosodást”, másrészt homogénebb takarmánykeverék érhető el.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A gazdasági helyzet, a fogyasztói tudatosság növekedése és az egészséges életmód iránti igény együttesen formálják át a húsfogyasztási szokásokat Magyarországon.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.