
Itt a háború váratlan hatása: ez óriási változásokat hozhat Magyarországon
Komoly átalakulásokat hozhat az orosz-ukrán háború, és annak kimenetele az európai takarmánygyártásban és hústermelésben.
A csonkázó a szőlőtermesztés során használatos eszköz, amellyel a növények hosszanti növekedését lehet visszafogni. A cél a termés és a vesszők jobb beérésének segítése.
A csonkázó a szőlészetekben a nyári intenzív növekedési szakaszban jellemző zöldmunkákat kiszolgáló szőlőápoló eszközöket jelöli. A csonkázás vagy tetejezés a szőlőtőke valamennyi hajtásának a visszavágását jelenti. A munka alapvető célja a hosszanti növekedés megakadályozása, a tőkét ne további hajtásnövekedésre ösztönözze az ember, hanem a termés és a vesszők jobb beérését segítse elő. A csonkázó eszközöket a szőlészetekben használatos traktorok elejére - ritkábban végére - kell rögzíteni.
Komoly átalakulásokat hozhat az orosz-ukrán háború, és annak kimenetele az európai takarmánygyártásban és hústermelésben.
Az öt év átlagát tekintve az 52 százalékot is meghaladta a kukorica termésmennyiségének visszaesése Magyarországon.
Modernizáció és robotizáció nélkül a magyar élelmiszeripar nem tud versenyképes lenni.
A napenergia még jobban felértékelődhet az agráriumban, ráadásul a földterületek kettős célú hasznosításával diverzifikált árbevételre lehet szert tenni.
Elképesztően fontos és szükséges a versenyképesség növelése az élelmiszeriparban Magyarországon, hatalmas szerepet kaphat a digitalizáció.