
Kemény időszak vár a magyar állattartókra: nincs mese, erre fel kell készülni
Kihívásokkal teli időszak előtt áll az állattartás és takarmányágazat Magyarországon, de azért vannak biztató fejlemények is.
A leander széles vidéken honos, a Földközi-tenger medencéjétől a Közel-Keleten át egészen Indiáig, de Kínában is előfordul. Fás szárú, mintegy 3 méter magasra növő örökzöld cserje.
A leander jellemzői és termesztése
A leandert betelepítették számos, szubtrópusi éghajlatú területre, így Madeirára is, ahol a sziget déli partvidékén a tenger szintjétől 400 m-ig nő, főleg az utak mentén. Különböző színekben pompázik, óriásira meg tud nőni, és mediterrán hangulatot ébreszthet bárkiben. A leander egy viszonylag könnyen tartható, tekintetet vonzó növény, de érdemes odafigyelni arra, hogy mindig igyekezni kell a lehető legoptimálisabb körülményeket megteremteni számukra. A leander többnyire szabadban tartott cserepes növény, júliustól szeptemberig virágzik, és minden része halálosan mérgező! Hányást, hasmenést, verejtékezést, görcsöket és szívritmuszavart okozhat!
Fontos szem előtt tartani, hogy a leander télen pihen, ami miatt szükséges, hogy támogassuk őt az egészséges fennmaradásában. Teleltetés előtt mindenképpen fejezzük be a tápanyagok kijuttatását már szeptemberben, fokozatosan csökkentsük az öntözését, de csak annyira hogy ne száradjon ki teljesen a földje, vágjuk vissza, ha szükséges és alaposan mossuk le. Lemosás után hagyjuk megszáradni, nedves növényt ne vigyünk be a teleltető helyre. Többnyire a leander az átmeneti, gyenge fagyokat elég jól viseli a szabadban, ezért nem is érdemes előbb bevinni.
Teleltetés szempontjából a leander számára a legoptimálisabb hely egy világos, fűtetlen helység, ahol a hőmérséklet 2 és 10 Celsius-fok között van. Minél hűvösebb, annál jobb, hiszen alacsony hőmérsékleten a kártevők elszaporodása kevésbé valószínű. Egy hűvös pince is teleltető helyül szolgálhat. Ha a pince nedves, nagyobb valószínűséggel támadja meg a leandert gombás megbetegedés, ezért a növény rendszeres átvizsgálása télen erősen ajánlott.
Kihívásokkal teli időszak előtt áll az állattartás és takarmányágazat Magyarországon, de azért vannak biztató fejlemények is.
Sok mindenre oda kell figyelnie annak, aki földet venne vagy éppen eladna Magyarországon.
Nagyon komoly probléma lehet azoknál a cégeknél, akik eddig nem árazták be a termékeiket.
A toxinos kukorica óriási gondot jelenthet az egész ágazatnak, csak közösen lehet megoldani a problémát.
A szakértők szerint a következő időszakban várhatóan szigorodni fognak a hitelhez jutás feltételei az agrárfinanszírozásban.
Lezárult a WEB-GN beadás. Az adminisztrációs terhek most fognak igazán jelentkezni mindenkinél.
A vetőmagtermesztéssel foglalkozó gazdák szerint az 1000 hektáros birtokméret vízválasztó: nem megfelelő gépekkel ugyanis ekkortól lesz legalább akkora nyűg a nagy termés, mint amekkora öröm.