Erre vár most rengeteg gazda Magyarországon: ez komoly fordulatot hozhat
A legfrissebb előrejelzések szerint 2025-ben is óriási az igény a támogatásokra a magyar élelmiszeriparban.
A magtisztító gépek a betakarítás után kapnak szerepet. Ezek segítségével lehet úgy megtisztítani a betakarított szemes terményt, hogy az biztonsággal tárolható és piacképes legyen.
A szemestermények magas minőségének biztosítása érdekében a betakarítás után a válogatás, a tisztítás és a szárítás különösen fontos lépések. A magtisztító gépek, ideértve a rostákat és szeparálókat, közös célja a homogén, jó minőségű, szelektált termény biztosítása a későbbi felhasználás számára. A magtisztítókat, vagy más néven terménytisztítókat a legtöbb gabonaféle, kukorica, repce, napraforgó, szója, rizs és különféle hüvelyesek estében elő-, vagy utótisztításra használják. A vetőmagoknál talán még ennél is fontosabb szerep jut a magok megfelelő tisztításának. Ezek a berendezések a szemesterményből kiválasztják azokat a szennyeződéseket és idegen anyagokat - például kalászdarabok, szalmatöredék, különféle gyommagvak, por, homok, egyebek -, amelyek a termény további életútjában problémát okoznának. A magtisztító gépek a tisztítást általában mechanikus rostálás és légáramos tisztítás kombinációjával végzik.
A legfrissebb előrejelzések szerint 2025-ben is óriási az igény a támogatásokra a magyar élelmiszeriparban.
A Hajdú Gabona Zrt. napjainkban legfőképp búza őrlésével foglalkozik, nagyságrendileg 75-80 ezer tonna búzát őrölnek meg évente.
Egy brit és egy ausztrál cég közös fejlesztése hozhat áttörést a drónos navigációban.
Több száz millió dolláros támogatást a nagy gyógyszergyártó a madárinfluenza elleni vakcina kifejlesztésére.
A bio-termesztésben sok háztartásokban gyakran fellelhető anyagot használnak növényvédelemre.
Ismerd meg a Phylazonit újdonságait az AGROmashEXPO-n, 2025. január 22-25 közt! D pavilon 20. stand! Innovatív megoldások a talaj és növény egészségéért!