
Végzetes hiba a kertben: ezeket a fákat soha ne metszd meg tavasszal
Egyes fajok esetén a tavaszi metszés felesleges munka, amivel még kárt is okozunk.
Az öntözőberendezés a szántóföldi öntözés egyik legelemibb kellékének számít. Nélküle, hiába rendelkezünk megfelelő mennyiségű vízzel, nem fogjuk tudni azt kijuttatni a növényeinkre.
Az öntözőberendezés a szántóföldi öntözés egyik legelemibb kellékének számít. Az öntözés tulajdonképpen a talaj nedvességtartalmának mesterséges úton történő pótlását jelenti: így az öntözést általában száraz területeken, a mezőgazdasági termények növekedésének előmozdítására alkalmazzák. Az öntözőberendezés alatt egy több gépészeti eszközből álló gépcsoportot kell érteni. Az öntözőszivattyút jellemzően villamos-, dízel vagy traktorhajtású erőgép hajtja meg, ez pedig a (lehet fix vagy mobil telepítésű) nyomóvezetéken elszállítja az öntözővizet az öntözőgéphez. Az öntözőgépre különböző kijuttató adaptereket lehet rögzíteni. A magasabb műszaki színvonalú adapterekkel egyenletesebb terítést lehet elérni és minimalizálni lehet a párolgást. Típusait tekintve vannak forgó, lineáris, csepegtető öntözőberendezések.
Egyes fajok esetén a tavaszi metszés felesleges munka, amivel még kárt is okozunk.
A mezőgazdaságot és az élelmiszeripart érintő pályázatok komoly beruházásokra adnak lehetőséget az OTP agrárgazdasági értékesítési igazgatója szerint.
A tavalyi évben mintegy 43%-kal bővült a fejessaláta kivitele, értéke pedig 48%-kal.
Borászat 4.0 – a technológiai újítások sokat segítenek a szőlőtermesztésben és borkészítésben.
Bár világszerte számos országban népszerű a nyulak húsa, hazánkban a fogyasztás nagyon alacsony.
Az elmúlt években jelentős változások, illetve folyamatok mentek végbe a magyar mezőgazdaságban az éghajlatváltozás, a növényvédőszer-kivonások, és a politikai tényezők tekintetében is.
A Soós Tészta Kft. több mint 40 éve nyújt kiváló minőségű tésztákat a vásárlók számára, és a KMÉ-védjegyet 26 termékük kapta meg.
Az őszi kalászosok gyomirtásának időzítése és hatékonysága döntő szerepet játszik a termésbiztonság szempontjából, mivel a téli hónapok során jelentős változások történhetnek a gyomnövények növekedésében.
Nincs termelő, aki az utóbbi 3-5 évben ne szembesült volna az ultraibolya sugárzás következtében fellépő károkkal, ami évről évre nagyobb problémákat okoz a termelésben.