
Sötét korszak a magyar géppiacon? Újabb gyenge év jön
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A ragadós muhar szántóföldek, kertek gyomtársulásaiban sokszor tömegesen fellépő terhes gyomja. Sokszor beleragad az állatok bundájába vagy épp a mi ruhánkba.
A ragadós muhar jellemzői
A ragadós muhar kistermetű, nagyjából 10- 60 centis, felálló hajtású, egyéves növény. A levél 10-30 centi hosszú, lapos vagy kissé csatornás, keskeny, érdes tapintású. A nyelvecske helyén rövid szőrkoszorú található. A serték felszínét lefelé néző tüskeszerű szőrök fedik, ezek akadnak/ragadnak bele az állatok bundájába vagy akár a ruhánkba, ezért is találó a faj magyar neve. Csupasz szemtermése ovális alakú, végei felé kihegyesedők és barna színű. A pelyvák kicsik, a toklászokkal együtt tojásdadok, a gallérserték pedig fölfelé simítva érdesek. A ragadós muhar júliustól szeptemberig virágzik. Ha az alábbi nevekkel találkozunk, tudjuk, hogy a ragadós muharról van szó: pereszlény muhar, ragadó muhar, selyemfű, sertepázsit.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A gazdasági helyzet, a fogyasztói tudatosság növekedése és az egészséges életmód iránti igény együttesen formálják át a húsfogyasztási szokásokat Magyarországon.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.