
Sötét korszak a magyar géppiacon? Újabb gyenge év jön
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A Rostselmash egy orosz mezőgazdasági gépgyártó, amely kombájnokat, traktorokat és útépítő gépeket gyárt. Gépei vörös-fehér színűek.
A Rostselmash egy 1929-es alapítású orosz mezőgazdasági gépgyártó vállalat, amelynek székhelye Rosztov-on-Donban található. A vállalat elsősorban kombájnokat gyárt, és 1955-ben kezdett a gabonakombájnok gyártására szakosodni. Az 1973-ban bevezetett SK Niva betakarítógépeket továbbra is gyártják a kelet-európai piacra. 2007-ben átvették a kanadai Winnipegben működő Buhler Industries irányítását, amely cég a kanadai gyártású Versatile márkájú csuklós traktorok tulajdonosa volt.
A Rostselmash négy kombájnváltozatot gyárt. A 400 lóerős rotációs betakarítógépet Rostselmash néven értékesítik Kelet-Európában és Versatile néven Észak-Amerikában. Ezek közül a Niva egy 155 lóerős kombájn, amelyet a szovjet korszakban fejlesztettek ki, és csak Kelet-Európában és Afrikában kapható. A gyártónál a Versatile traktorok 190-től 620 lóerőig kaphatók. 2021 szeptemberében a Rostselmash bejelentette, hogy útépítő gépeket fog fejleszteni és gyártani, az értékesítés a tervek szerint 2023-ban kezdődik. Az új termelés 70%-át 2024-ig kívánják lokalizálni. Ugyanebben a hónapban megkezdődött az útépítő gépek új üzemének építése is.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A gazdasági helyzet, a fogyasztói tudatosság növekedése és az egészséges életmód iránti igény együttesen formálják át a húsfogyasztási szokásokat Magyarországon.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.