Kiderült, nagy a baj Magyarországon is: itt a lista, amiről mindenkinek tudnia kell
Magyarországon több mint 2050 védett élőlény található, amelyből 273 fokozott védettséget élvez.
A tárcsás lazító, a tárcsás borona aprító- és keverőmunkáját ötvözi egy középmélylazító hatásával. A hagyományos forgatásos és a forgatás nélküli művelési módban is alkalmazhatóak.
A tárcsás lazító két eltérő rendeltetésű talajművelő eszköz, a tárcsás borona és a talajlazító egy berendezésben való ötvözése. Ezek az eszközök a hagyományos forgatásos művelési technológia során, de a forgatás nélküli, talajkímélő művelési módban egyaránt alkalmazhatóak. A talaj szántás nélküli alapművelésének egyik lehetséges módja a középmélylazítás, az erre alapozott talajművelés pedig lehetőséget ad az energiatakarékossági szempontok megvalósításához, különösen akkor, ha az alapműveléssel egy menetben sikerül a kiegészítő műveleteket is elvégezni.
Ezeknek a berendezéseknek a zöme a vontatott konstrukcióba tartozik, ám léteznek függesztett modellek is. Mostanra már a lazítóegységek tekintetében is többféle megoldást lehet tapasztalni a tárcsás lazítóknál: vannak olyan változatok, amelyeknél megmaradtak a merev, egyenes vagy parabola, illetve szögben megtört késszárú megoldásnál, de több olyan konstrukció is van, ami véső rendszerű lazítókések alkalmaz.
Magyarországon több mint 2050 védett élőlény található, amelyből 273 fokozott védettséget élvez.
A Bábolna TETRA Kft. napjainkra már több mint 60 országot lát el tojóhibridekkel.
A növényvédőszerek használatának egyre szigorúbbak a szabályai, a hatóanyag-kivonások a gazdálkodóknak kihívásokat jelentenek.
A mezőgazdasági cégek is rászorulnak a munkaerő-importra, helyben már nem lehet toborozni új munkaerőt.
A döntés újabb mérföldkő az ehető rovarok európai élelmiszerpiacon való megjelenésében.
Ismerd meg a Phylazonit újdonságait az AGROmashEXPO-n, 2025. január 22-25 közt! D pavilon 20. stand! Innovatív megoldások a talaj és növény egészségéért!