Nyolchetes mélyponton járt a búza

agrarszektor.hu
A búza árfolyama az utóbbi hetekben újra eladói nyomás alá került, amit az amerikai búza iránti, várhatóan a következő években is jelentős brazil kereslet híre csak tompítani tudott - írja a Bloomberg.com

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 


Nyolc hete nem látott mélységbe esett a búza árfolyama a héten, a gabona vékánkénti ára 654 dollárig ereszkedett, ennyire alacsonyan utoljára szeptember második felében járt az árfolyam.

A búza annak ellenére került lejjebb, hogy a hírek szerint Brazília a következő két évben is jelentős mennyiségű búzát importálhat az Egyesült Államokból. Az amerikai Mezőgazdasági Minisztérium tájékoztatása szerint a dél-amerikai ország az év első kilenc hónapjában mintegy 2 millió tonna gabonát importálhatott, amire az utóbbi 35 évben nem volt példa.

 

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?