Letarolta a havazás Magyarországot: mutatjuk, hol volt a legdurvább

Letarolta a havazás Magyarországot: mutatjuk, hol volt a legdurvább

agrarszektor.hu
Újévi havazás volt a magyarországi hegyekben. Átmenetileg kifehéredett Dobogókő, a Mátra legmagasabb pontjai és Nagy-Hideg-hegy is január első napján.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

Újév első napján átmenetileg hidegebb légtömegek kúsztak fölénk a magasban, amely lehetővé tette, hogy a magasabban fekvő helyeken eső helyett havazásban legyen részünk - írja az Időkép. A hétfő reggeli órákban emiatt átmenetileg a hegyekben havazás kezdődött, újra kifehéredett Dobogókő, Nagy-Hideg-hegy, valamit a Mátra magasabb pontja: Mátraszentistván és Kékestető is.

Ezzel ellentétben az ország nagy részén csak az esernyőkre volt szükség, a Dunántúlon néhol 10-15 mm eső esett. A csapadékmező aztán lassan távozott kelet felé és a kora délutáni órákra a legtöbb helyen felszakadozott a felhőzet, az északi területeken sokfelé naposra váltott az idő.

Címlapkép forrása: MTI/Komka Péter

Címlapkép forrása: MTI/MTVA
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

A KWS mátrix bevált a gyakorlatban! (x)

Komoly kukoricatermesztési megpróbáltatás volt az idei évjárat a Zsámbéki-medencében is. A KWS TOP4 kockázatkezelési rendszere 230 hektáron bizonyította átlag feletti képességét Pátyon.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. november 4. 06:03