Nagy viharra és óriási esőre készülhetnek ma ebben a 4 megyében

Nagy viharra és óriási esőre készülhetnek ma ebben a 4 megyében

agrarszektor.hu
Elsőfokú figyelmeztetést adtak ki zivatar veszélye miatt 2 déli, eső miatt pedig 2 nyugati megyére csütörtökre Magyarországon. Délen elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat, nyugaton pedig 24 óra alatt több mint 20 mm csapadék hullhat.

Rangos agrárdíjak az Agrárszektor Konferencián!!

A Portfolio Csoport idén 14. alkalommal rendezi meg az Agrárszektor Konferenciát, amelynek keretében immár 12. alkalommal adjuk át rangos agrárdíjainkat. 

Tizenegy kategóriában várjuk a pályázatokat és jelöléseket, köztük az idén először meghirdetett Portfolio agrároktatásért díjra is. A díjakkal a hazai agrárium kiemelkedő szakmai teljesítményeit, innovációit és életműveit ismerjük el, a nyertesekről rangos szakmai zsűri dönt. Jelentkezési határidő: 2026. szeptember 15.

A HungaroMet tájékoztatása szerint a 24 órás csapadékösszeg a Dunántúl nyugati megyéiben éjfélig elérheti ma a 20 mm-t. Délutántól éjfélig a Dunántúl déli részén, illetve később az Alföld déli részén az ég is megdörrenhet. Nyugaton egy-egy 65 km/h körüli széllökésre is van esély a nap folyamán északnyugati, északi irányból. A keleti országrészben foltokban képződött sűrű köd reggel, délelőtt megszűnik.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM