Kemény viharral zúdul be a hidegfront: erre jobb lesz felkészülni

Kemény viharral zúdul be a hidegfront: erre jobb lesz felkészülni

agrarszektor.hu
Huzatosan indul a hét Magyarországon. A hidegfront északnyugatira fordítja az áramlást és többfelé kell erős, viharos szélre készülni. A következő napokban azonban fokozatosan beindul a melegedés, a hét második felére beindul a nyár második erősebb hőhulláma, hétvégén megközelítjük a 40 fokot.

A nagy meleg előtt egy hidegfronttal indítjuk a hetet, ami az ország nagy részén már északnyugatira fordította az áramlást. Egyre többfelé erősödik fel a szél, főként az északi tájakon viharos lökésekkel kell számolni a nap folyamán. Helyenként 80-90 km/órát meghaladó lökések előfordulhatnak, néhol 100 km/óra feletti széllökés sem kizárt - írja az Időkép. Napközben egyre több helyen készülhetünk erős, viharos lökésekre, majd estére fokozatosan veszít erejéből a szél.

Többször erősen megnövekszik a felhőzet, és elszórtan alakulhat ki eső, zápor, zivatar. Jelentős csapadék nem érkezik, inkább a szele lesz erősebb a frontnak. A maximumok 30 fok közelében alakulnak, de zivatarok mögött hirtelen visszaeshet a hőmérséklet, valamint a felhősebb tájakon lehet majd mérsékeltebb a meleg. 

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM