Váratlan hírek jöttek a magyar barackról: ilyen már rég történt itthon
Úgy fest, hogy a hazai gyümölcsösök megúszták tavaszi fagyokat, de még érhetik kellemetlen meglepetések a termelőket.
A legfrissebb híreink növénytermesztés témában: a legaktuálisabb események, történések, információk szántóföldi növénytermesztésről, gyümölcstermesztésről, zöldségtermesztésről. Hogyan hatnak és befolyásolják a növénytermesztést a különböző időjárási események? Tőlünk megtudhatod!
Úgy fest, hogy a hazai gyümölcsösök megúszták tavaszi fagyokat, de még érhetik kellemetlen meglepetések a termelőket.
Marad a változékony, az átlagosnál hűvösebb idő április utolsó hetében is hazánkban.
Vasárnap reggel sem tágított a fagy, volt ahol mínusz 3 fokot mértek az országban.
Továbbra is messze a hajtatott paradicsom Marokkó “piros aranya”, de egyre bővül a paprika és az uborka kivitele is.
Spanyolországban idén is folytatódik a fokhagymaterület évek óta tartó zsugorodása.
A kezdeti naposabb időt követően egyre több felhő lesz felettünk, de legalább pár órára szinte mindenhol, a Nyugat-Dunántúlon viszont több órára kisüt a nap
Egyre nagyobb kihívást jelent a görög szamócatermesztők számára - egyebek mellett - a munkaerőhiány.
Egyre népszerűbb a biokertészkedés és a tájfajta paradicsomok termesztése hazánkban.
Újabb hideg reggelre ébredhettünk szombaton, volt, ahol -2, -3 fokos értékek is előfordultak.
Délelőtt nagyrészt közepesen vagy erősen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet
Az élővilág minden szegmensét, a növény- és állatvilágot egyaránt erőteljesen megviselte a háború Ukrajnában.
Csaknem minden lengyel almafajtát érint minőségi probléma, gondok vannak a húskeménységgel, ami nehezíti a szállítást.
Újabb aszály fenyegeti Magyarországot, a szakértők szerint azonnali megoldás kell ellene.
Többfelé is fagyott péntek reggelre, főleg az Északi-középhegységben, a Bakonyban és az Őrségben.
Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén Magyarországon, ráadásul zivatarokra is lehet számítani.
Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely délutántól az Észak-Dunántúlon már vastagszik is
Csütörtökön reggel 5 órakor -1 és -2°C-os léghőmérsékletet mértek Lengyelország középső, almatermesztés szempontjából legfontosabb vajdaságaiban.
Változékony időjárás vár ránk a napokban, a fagy miatt pedig sok termelő foghatja a fejét.
Már naponta fognak frissülni a heti csapadék- és hőmérsékleti anomália-előrejelzések itthon.
A hét leghidegebb reggele lesz a pénteki, fagyokra nagyobb területen, főként északon számíthatunk.
Több megyére is figyelmeztetést adtak ki a mai napra Magyarországon zivatarveszély miatt.
Lengyelországban április folyamán ismét elkezdett drágulni a petrezselyem a nagybani piacokon.
Délelőtt az ország keleti felében-harmadában még több lehet a felhő, majd ott is gomolyosodik a felhőzet
A 16. héten váratlanul elkezdett emelkedni a sárgarépa ára az osztrák nagybani piacokon.

A gyümölcs teljes sárgulását utóéréssel, gyakran etilén gáz alkalmazásával érik el.
Bár 2024-ben némileg visszaesett a halászati és akvakultúra ágazat termelése az EU-ban, az ágazatban még mindig óriási potenciál van.
Az európai mezőgazdaság működését egyre inkább olyan folyamatok határozzák meg, amelyek nem mindig látványosak, mégis alapjaiban alakítják át a termelési környezetet.
A megunt hobbiállatokat sokan szélnek eresztik, de bele se gondolnak, mit okoznak ezzel.
Átadták a 20. Borászok Borásza gálán a szakma legfontosabb elismeréseit.
A Tractor of the Year 2026 díjazott KIOTI HX1403 a megújult európai alkatrészbázissal és a Verbis Kft. szakértelmével stabil pont a hazai gépkínálatban.
A húsvéti időjárás nem csak a szabadidős programoknak és a talajmunkák megkezdésének kedvezett, hanem a drótféreg tavaszi felmozdulása is megindult.
A hazai kalászos gabonatermesztésnek is válaszokat kell adnia a klímaváltozásra.
Az elmúlt hétvége komoly és fájdalmas fagyokat hozott hazánk gyümölcsöseiben.