
Nagy változásra készülhetnek a magyar gazdák: ez a fordulat átírhatja a jövőt
Egyre nyitottabbak a magyar gazdák a dróntechnológiára, de a kijuttatható szerek szűk köre még visszafogja a beruházásokat.
Prof. dr. Horn Péter egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia tagja nyerte el a tavalyi Agrárszektor konferencián kiosztott Életmű Díjat. A professzor úr szerint az agrár az az aktivitási terület, amely minden tudományterületből hasznosítja, amit lehet. Karrierjét a tudomány és a kutatás határozza meg, amely célja mindig az, hogy a gyakorlatba is átültethető legyen.
Több videó







Egyre nyitottabbak a magyar gazdák a dróntechnológiára, de a kijuttatható szerek szűk köre még visszafogja a beruházásokat.
A magyar mezőgazdaság nem tekinthető ütésállónak, a változtatásra pedig már nincsenek évtizedeink.
Egy jól kalibrált gabonanedvesség-mérő nagyot könnyíthet a gazdák mindennapjain.
A hazai termőföldpiac 2025 decembere és 2026 májusa között kifejezetten aktív volt, naponta átlagosan mintegy 200 új hirdetéssel.
Nemcsak előnyökkel, hanem alkalmazkodási kényszerrel is jár, de így is megéri lépni.
Jubileumi évfordulót ünnepel az RAGT
A kullancsok jelenléte ma már nemcsak az erdőkben, hanem kertekben, parkokban és játszótereken is veszélyt jelenthet.
Kevesebb veszteség, pontosabb döntések, biztosabb termés – a precíziós öntözés intelligens adatokkal és hatékony vízfelhasználással támogatja a gazdálkodókat.