Veszélyes időszak jön a magyar utakon: erről minden autósnak tudnia kell

Veszélyes időszak jön a magyar utakon: erről minden autósnak tudnia kell

MTI
"Vezessen óvatosan, megkezdődött az őzek párzása!" - olvasható az Országos Vadászati Védegylet közleményében. Hangsúlyozzák, július második felétől augusztus közepéig az állatok sokkal aktívabbak, nappal is mozognak és gyakran kereszteznek közutakat.

Legyen Ön is Extra Early Bird | Agrárszektor 2025 konferencia

Szerezze meg jegyét most még Extra Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, az év egyik legrangosabb agrárszakmai eseményére.

A konferencia értékelést ad az agrárium helyzetéről, egyúttal pedig felvázolja az ágazat előtt álló rövid- és hosszú távú fejlesztési és kitörési lehetőségeket, illetve bemutatja a vállalkozások üzleti döntéseihez szükséges mértékadó prognózisokat.

Az őz a legnagyobb egyedszámú nagyvadfajunk, a becslések szerint csaknem 380 000 él az országban. Emellett a legelterjedtebb is, így az ország bármely régiójában számíthatunk rá, hogy párzás idején - vadásznyelven: üzekedéskor - suta vagy bak szalad ki elénk az útra. Nem véletlen, hogy az évi mintegy 7500 nagyvadelütés 80%-ában őzet gázolnak az autósok.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?